środa, 4 sierpnia 2010

Wnimanije! Oto jest wyzwanie

Dzień dobry bardzo!
Proszę wybaczyć lekkie zdenerwowanie, w końcu pierwszy raz ktoś mnie wyzwał. Muszę jednak przyznać, że jestem bardzo zadowolona z takiego obrotu spraw. Dziękuję, Prowincjonalna Nauczycielko, za zaproszenie (:
Moja przygoda z Rosją nie jest ani długa, ani burzliwa. Nie było w naszym związku ani dramatycznych rozstań, ani rozdzierających serce powrotów po latach. Była natomiast zbrodnia i kara. Byli mistrz i Małgorzata. Był Akunin, Bielanin i Sadow. Było oczarowanie poezją Okudżawy. Były też dwa lata nauki języka rosyjskiego na studiach. Początkowo ostrożna fascynacja Rosją powoli, powoli się rozwija. Bardzo się cieszę, że mogę odbyć dalszą podróż w krainę rosyjskiej literatury w waszym towarzystwie (:


Pora przedstawić mój plan czytelniczy. Absolutnym minimum będzie te siedem książek (kolejność przypadkowa, wybór już nie taki przypadkowy):
Andriej Łazarczuk – Sturmvogel
Andriej Bielanin – Tajny wywiad cara Grocha
Siergiej Łukjanienko – Nocny patrol
Anton Cziż – Boska trucizna
Boris Akunin – Książka dla dzieci
William Ryan – Świętokradcy
Richard Wirick – 100 pocztówek z Syberii


Fantastyka, kryminał, podróże. Dobrze się czuję na tych terenach, więc klasyków i poetów pozostawię do waszej dyspozycji. Jeśli czas i ochota pozwolą, to spróbuję też zapoznać się bliżej z prozą takich autorów jak Dmitrij Strelnikoff, Wiktor Suworow, Wieniedikt Jerofiejew, Jacek Hugo-Bader.
Zatem – książki w dłoń! Wyzwanie czas zacząć (:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz